Schulstad brød til kun 8 kr. og appelsiner til 10 kr. - se de lokale dagligvaretilbud

dato

Vi har kigget på denne uges tilbudsaviser for dagligvarebutikker i Brabrand og fundet nogle fantastiske tilbud. Her er et udpluk af de bedste tilbud fra Netto og Rema 1000.

Disse tilbud gælder i en begrænset periode, så skynd dig ned i din lokale butik og gør en god handel!

Netto: Schulstad Det Gode brød til kun 8 kr.

Netto tilbyder Schulstad Det Gode solsikkekernebrød eller boller til en skarp pris på kun 8 kr. pr. stk. Med en vægt på 500-950 g kan du få op til 6 stk. pr. variant pr. kunde pr. dag. Tilbuddet gælder fra lørdag den 6. december til og med fredag den 12. december 2025.

Rema 1000: Appelsiner til 10 kr. for 2 kg

Hos Rema 1000 kan du få udenlandske appelsiner i klasse I til en pris af kun 10 kr. for 2 kg, hvilket svarer til 5 kr. pr. kg. Dette tilbud gælder fra søndag den 7. december til og med lørdag den 13. december.

Vi tager forbehold for, at oplysningerne om tilbud kan have ændret sig siden, vi skrev artiklen. Tjek tilbudsavisen inden du kører til butikken.